Avancronica etapei din acest weekend la fotbal feminin

Dupa intreruperea campionatului, echipa nationala disputat 2 partide in vederea calificarii la CM, in acest weekend se va disputa o noua etapa in fotbalul feminin, Liga 1,2 si 3.

Derbyul Ligii 1 va fi la Targoviste intre echipele selectionierilor U17, Mihai Tataranu (U17) si Florin Bugar (U19). Alexandria, revelatia de pana acum a Ligii 1, va da piept cu campioana Olimpia Cluj. Pentru Heniu Prundu Bargaului, meciul de la Becicheretul Mic va fi ocazia de se relansa in atingerea obiectivelor. Misiune usoara pentru Odorheiul Secuiesc care va intalni tanara formatie din Craiova. Fair Play Bucuresti se deplaseaza la TG Mures unde partida se anunta echilibrata, daca se va disputa, clubul muresean fiind declarat in faliment.

Iata programul meciurilor:
Liga I Feminin – Meciurile Etapei 6
Oct 29, 2017 11:00 CSS Târgovişte – CFR 1933 Timisoara
Oct 29, 2017 11:00 ASA 2013 Targu Mures – Asociația „Fotbal Club Fair-Play”
Oct 29, 2017 11:00 Universitatea Alexandria – OLIMPIA 1 U.T. CLUJ
Oct 29, 2017 11:00 Fortuna Becicherecu Mic – Heniu Prundu Bargaului
Dec 3, 2017 11:00 Vasas Femina Odorhei – Clubul Sportiv Real Craiova
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.

Clasament Etapa 6
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. OLIMPIA 1 U.T. CLUJ 5 5 0 0 17-3 14 15
2. CFR 1933 Timisoara 5 4 0 1 17-10 7 12
3. CSS Târgovişte 5 2 2 1 10-8 2 8
4. Universitatea Alexandria 5 1 4 0 9-2 7 7
5. Asociația „Fotbal Club Fair-Play” 5 2 1 2 15-15 0 7
6. Vasas Femina Odorhei 4 1 2 1 14-7 7 5
7. ASA 2013 Targu Mures 5 1 2 2 7-8 -1 5
8. Clubul Sportiv Real Craiova 5 1 0 4 4-14 -10 3
9. Heniu Prundu Bargaului 4 0 2 2 3-9 -6 2
10. Fortuna Becicherecu Mic 5 0 1 4 3-23 -20 1

Foto: Gábor István-Gábor / olimpiacluj.ro

Echipa Navobi, dupa ce a pierdut ultima etapa, dramatic in prelungiri, la Bacau, dupa ce a condus de doua ori cu 1-0 si 2-1, va juca acasa cu Universitatea Galati, liderul seriei I. Pentru publicul iesean va fi un prilej bun de a le revedea pe teren pe doua dintre jucatoarele care au contribuit la performantele echipei, Monica Bentoiu si Loredana Nica, transferate la echipa galateana.

Liga 2 Feminin – Meciurile Etapei 5, seria I
Oct 29, 2017 11:00 Real 2 Craiova – Selena SN Constanta
Oct 29, 2017 11:00 Armonia Dolhesti – Onix Ramnicu Sarat
Oct 29, 2017 11:00 ACS Viitorul Reghin – Magura 2012 Bacau
Oct 29, 2017 11:00 CS Navobi Iasi – Universitatea Galati
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.

Clasament Etapa 5
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. Universitatea Galati 4 4 0 0 18-2 16 12
2. Selena SN Constanta 4 4 0 0 14-2 12 12
3. Onix Ramnicu Sarat 4 3 0 1 14-6 8 9
4. Real 2 Craiova 4 2 0 2 13-19 -6 6
5. Armonia Dolhesti 3 1 0 2 14-10 4 3
6. Magura 2012 Bacau 4 1 0 3 6-11 -5 3
7. CS Navobi Iasi 4 0 0 4 4-14 -10 0
8. ACS Viitorul Reghin 3 0 0 3 1-20 -19 0

In seria a doua, echipele care se lupta pentru promovarea in Liga 1,  Piros Security si Baia Mare, vor avea doua adversare dificile, Olimpia 2 Cluj si Olimpic Star Cluj.

Liga 2 Feminin – Meciurile Etapei 5, seria a II-a
Oct 29, 2017 11:00 CS Ineu – SPORTING Lugas
Oct 29, 2017 11:00 Piros Security – OLIMPIA 2 U.T. CLUJ
Oct 29, 2017 12:00 Olimpic Star Cluj – Independenta Baia Mare
Oct 29, 2017 14:00 Ladies Targu Mures – Vasas 2 Femina Odorhei
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.

Clasament Etapa 5
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. Piros Security 4 4 0 0 37-3 34 12
2. Independenta Baia Mare 4 4 0 0 31-2 29 12
3. Olimpic Star Cluj 3 2 0 1 18-7 11 6
4. Vasas 2 Femina Odorhei 3 2 0 1 13-8 5 6
5. OLIMPIA 2 U.T. CLUJ 4 1 1 2 13-11 2 4
6. CS Ineu 4 1 0 3 4-38 -34 3
7. SPORTING Lugas 4 0 1 3 4-22 -18 1
8. Ladies Targu Mures 4 0 0 4 0-29 -29 0

Liderul Ligii a 3-a, Vulpitele Galbene Roman, echipa condusa de Adelin Talmacel, va juca acasa cu Dream Team Bucuresti, un meci interesant de urmarit.
Liga 3 Feminin – Meciurile Etapei 5
Oct 28, 2017 14:00 Progresul Bucuresti – Universitatea 2 Galati
Oct 29, 2017 11:00 CSM Paşcani – Real 3 Craiova
Oct 29, 2017 11:00 Vulpitele Galbene Roman – Dream Team Bucuresti
Oct 29, 2017 15:00 CS Nicu Gane Falticeni – CF Onesti
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.

Clasament Etapa 5
Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. Vulpitele Galbene Roman 4 4 0 0 20-0 20 12
2. CS Nicu Gane Falticeni 4 3 0 1 12-6 6 9
3. Dream Team Bucuresti 4 3 0 1 9-6 3 9
4. Real 3 Craiova 4 2 1 1 8-11 -3 7
5. CSM Paşcani 4 2 0 2 9-7 2 6
6. CF Onesti 4 1 0 3 3-13 -10 3
7. Universitatea 2 Galati 4 0 1 3 8-13 -5 1
8. Progresul Bucuresti 4 0 0 4 3-16 -13 0

Mult succes echipelor participante!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *